کارهایی که می تونیم برای زمین خوب و محیط زیست انجام بدیم

لبخندقلب

بچه های خوب اگر زمین رو دوست داریم و اگر به محیط زیست اهمیت می دیم به اندازه خودمون در کنار بزرگترها باید برای حفظ و نگهداری  زمین خوب و دوست داشتنیمون کمک کنیم . من خیلی در این مورد فکر کردم که چیکار می تونیم بکنیم برای زمین و آخر سر یه کارهایی به فکرم رسید که می تونیم با کمک بزرگترها انجام بدیم .شما هم اگر چیزی به نظرتون میاد بگید :

·        استفاده خوب و درست از دفترچه های مشقمون و استفاده از تمام صفحات اون

·        کمک به بزرگترها در جدا کردن زباله ها و "بازیافت "اونها

·   کاشتن درخت جلوی درخونه و توی حیاط با کمک بزرگترها و مراقبت از اونا تا زمانی که بزرگ بشن و رشد کنن.

·   نباید آشغالهامون رو تو خیابون بریزیم . اگر تو ماشین هستیم و خواستیم توماشین میوه یا خوراکی بخوریم نباید پوست میوه یا روکش خوراکی رو از پنجره ماشین به بیرون پرت کنیم .

·   ما می تونیم برای ماشین بزرگترهامون یه سطل زباله کوچولو درست کنیم .اینجوری موقعی که تو ماشین هستیم می تونیم زباله ها مون رو اون تو بریزیم و وقتی خونه رسیدیم سطل زباله ماشین رو خالی کنیم.

·        باید به کسایی که تو خیابون زباله می ریزن تذکر بدیم تا این کار رو نکنن.

·   باید به مامورهای زحمت کش شهرداری هر وقت موقع کارکردن دیدیمشون خسته نباشید بگیم . این خسته نباشید باعث میشه اونا خوشحال بشن .

·   از پدر و مادرهامون بخواهیم که ما رو حداقل هفته ای یکبار پارک ببرن .این کار هم برای ما خوبه و هم برای خودشون

·   از آسیب رسوندن به درخت ها و نهال های کوچیک و گل های قشنگ تو خیابون و کوچه و تو پارک ها خودداری کنیم و اگر هم کسی این کار رو کرد و مادیدیدم باید بهش تذکر بدیم .

·   اگر با بزرگترهامون تو ماشین هستیم و ماشین توقف کرده از بزرگترمون بخواهیم که ماشین رو خاموش کنه تا هوا کمتر آلوده بشه .

·   یادمون باشه پشت چراغ قرمزهای طولانی به بزرگترهامون بگیم ماشینشون رو خاموش کنن.

·   سیگار کشیدن بزرگترها هم واسه سلامتی خودشن بد هست و هم برای ما کودکان . ازشون بخواهیم اگر سیگار میکشن به خاطر ما بچه ها هم که شده سیگار نکشن

 

/ 2 نظر / 17 بازدید
توحید شکراوغلی

سلام دوست عزیزخسته نباشی مثل همیشه وبلاگت خوب بود و من از شما دعوت می کنم از وبلاگ من دیدن کنید و نظر بدید سهم من از تو دوریه تو لحظه های بی کسیم قشنگی قسمت ماست که ما به هم نمی رسیم http://sogolman.persianblog.ir

فرهاد

سلام برای اجرای خوب شما بهتون تبریک میگم اجرای شما رو ندیدم ولی میتونم حدس بزنم که عالی بوده ای کاش میتونستم تو کنسرتتون می بودم و از نزدیک شاهد هنرنمایی شما بودم موفق باشی